بازرگانی پادنا

رنگ های پلی یورتان

بازرگانی پادنا وارد‌کننده انحصاری رنگ‌های پلی یورتان برند کلبک و فیلی بویا ترکیه می باشد که شرایط خرید این محصول را به صورت عمده و جزئی به صورت حضوری و اینترنتی فراهم کرده است.

 رنگ پلی یورتان نوعی رنگ است که به دلیل قدرت بالا در محافظت از سطوح مختلف و سرعت پایین خشک‌شدن شناخته می‌شود. 

رنگ پلی یورتان کلبک ترکیه یکی از معتبرترین و با‌کیفیت‌ترین برندهای بازار جهانی است که با تنوع بالا و پوشش دهی کامل جایگاه ویژه‌ای در بین صنعت‌گران و مصرف‌کنندگان دارد.

 

جهت خرید به صورت عمده و جزئی با ما تماس بگیرید

آشنایی با رنگ پلی یورتان

رنگ پلی یورتان نوع رنگ دوجزئی است که بر پایه رزین تولید شده و مدت‌زمان خشک‌شدن آن نسبت به رنگ‌های دیگر کوتاه‌تر است. این نوع رنگ‌ها نسبت به نمونه‌های دیگر مانند رنگ سلولزی چوب، لایه ضخیم‌تری ایجاد می‌کند و این لایه لطافت و نرمی بیشتری دارد که کیفیت کار را بالاتر می‌برد. این نوع رنگ مقاومت بالایی نسبت به اشعه خورشید یا باران اسیدی دارد به همین دلیل تقاضا برای خرید رنگ پلی یورتان بالا است.

رنگ های پلی یورتان به دلیل داشتن مقامت بالا در برابر رطوبت و چسبندگی و کیفیت بالا روی سطح کار، به‌عنوان پوشش نهایی استفاده می‌شوند. این موضوع به‌ویژه برای سطوحی که در معرض آسیب مانند نور خورشید و شرایط نامناسب آب‌وهوایی هستند رایج است و استفاده از این نوع رنگ به‌عنوان پوشش نهایی مزیت زیادی دارد.

مزیت‌های استفاده از این نوع رنگ باعث شده خرید رنگ پلی یورتان در اولویت مصرف‌کننده و صنایع زیادی باشد.

برخی از این مزیت‌ها عبارتند از:

 • مقاومت سایشی بالا
 • مقاومت در برابر ضربه
 • مقاومت در برابر گچی شدن
 • مقاومت رنگ در برابر زرد شدن، آب و سایر مواد شیمیایی
 • مقاومت در برابر اسید، باز، روغن صنعتی و شیمیایی و املاح
 • چسبندگی بالای محصول بر روی سطوح چوبی و MDF
 • خشک‌شدن سریع رنگ در درجه حرارت پایین
 • نسبت به تغییرات دمایی خیلی متفاوت، مقاوم است و بازه دمایی حدود منفی 30 درجه مثبت 110 درجه را تحمل می‌کند.

ویژگی‌های محصول

قبل از خرید رنگ پلی یورتان بهتر است با ویژگی‌های آن آشنایی داشته باشید. اولین مورد فام رنگ است که در محصولات مختلف با هم متفاوت است. برای مثال برخی محصولات فام آستر سفید و برخی دیگر سفید نیمه مات دارند. این مورد یکی از ویژگی‌های مهم فیزیکی است که باید به آن توجه کنید.

دومین مورد نوع سطح موردنظر است. برای مثال درصورتی‌که سطح چوبی یا MDF است باید دنبال خرید رنگ پلی یورتان چوب باشید. البته دقت داشته باشید که همه رنگ‌های این محصول مناسب استفاده بر روی سطوح چوبی هستند اما به دلیل ظاهر متفاوت باید به این موضوع دقت کنید که سطح موردنظر چه استفاده‌ای دارد. رنگ پلی یورتان خارجی با‌کیفیت برند معتبر کلبک ترکیه در انواع سیلر ویژه، کیلر براق، کیلر مات، کیلر سوپر براق، کیلر نیمه مات، آستر سفید، سفید سوپر براق، سفید نیمه مات، سفید مات و … عرضه می‌شود که همراه آن هاردنر (خشک‌کننده) و رقیق‌کننده مناسب وجود دارد که در اجرای کار با‌کیفیت و مطلوب بسیار تأثیرگذار است. با توجه به مرحله کار بایستی دقت شود که از کیلر استفاده شود یا سیلر. درواقع بعد از سنباده‌زنی و ایجاد یک سطح صاف و بدون هیچ گردوغباری جهت رنگ‌آمیزی از سیلر پلی یورتان و جهت مقاوم‌سازی و براق کردن از کیلر آن استفاده می‌شود.

وزن رنگ نیز یکی از فاکتورهای مهم قبل از خرید است و بهتر است در مقایسه با وزن حلال رقیق‌کننده به آن توجه کنید. علاوه بر این، وزن خشک‌کن نیز وجود دارد که یکی از مشخصات محصول است.

رنگ های پلی یورتان در قوطی‌های فلزی 3 کیلویی و 12 کیلویی بسته‌بندی‌شده‌اند که خرید رنگ پلی یورتان در قوطی‌های 12 کیلویی همراه 6 کیلو هاردنر و 3 کیلو رقیق‌کننده و قوطی‌های 3 کیلویی این رنگ همراه 1.5 کیلو هاردنر و 750 گرم رقیق‌کننده جهت تهیه یک محلول مناسب لازم است.

موارد مصرف رنگ پلی یورتان

رنگ پلی یورتان کلبک ترکیه برای رنگ‌آمیزی انواع چوب بسیار مناسب است. در صنایع مبلمان برای ارائه محصول با‌کیفیت و ضد‌ضربه از آن استفاده می‌شود. همچنین این رنگ برای رنگ‌آمیزی سطوح میز استفاده می‌شود چون خاصیت ضد سایشی دارد. از طرفی کاربرد آن برای درب و کابینت سرویس بهداشتی به‌این‌علت است که در برابر آب و رطوبت ویژگی نفوذناپذیری دارد. رنگ‌های پلی یورتان برای رنگ‌آمیزی سطوح PVC و MDF مناسب است و در درب کابینت‌ها و صفحه رویی آن‌ها به کار می‌رود و مانع خش افتادگی بر این سطوح می‌شود.

خرید رنگ پلی یورتان برای چوب‌هایی که در فضای آزاد قرار دارند به‌شدت پیشنهاد می‌شود زیرا نسبت به نور خورشید، رطوبت و مواد شیمیایی مقاوم است و تغییر حالت نمی‌دهد.

مهم‌ترین کاربردهای این محصول به‌صورت زیر است:

 • درب‌های کابینت، آشپزخانه و روشویی
 • صفحه میز، قرنیز و چهارچوب در
 • درب سرویس بهداشتی
 • سطوح پی‌وی‌سی (PVC)

انواع رنگ پلی یورتان چوب

جهت خرید رنگ‌ پلی یورتان با انواع متفات آن رو به رو می‌شوید که با توجه به ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی به انواع زیر دسته‌بندی کرد:

رنگ پلی یورتان مات : این رنگ ثبات بالایی دارد و با داشتن این ویژگی‌ در لایه نهایی سطح استفاده می‌شود. خاصیت مات بودن آن می‌تواند گزینه مناسبی برای پوشش سازه‌ها و سطوح ناهموار باشد. این رنگ ویژگی مهمی دارد که در برابر شرایط متغیر جوی، اشعه فرابنفش و عوامل شیمیایی بسیار مقاوم است.

رنگ پلی یورتان نیمه مات: این رنگ علاوه بر تمام ویژگی‌های رنگ پلی یورتان مات یعنی مقاومت در برابر اشعه فرابنفش و عوامل شیمیایی نسبت به سایش و خراش هم بسیار مقاوم است که همین ویژگی موجب شده مورد استقبال صنایع مختلف قرار بگیرد.

رنگ پلی یورتان براق: رنگ پلی یورتان براق از پرکاربردترین رنگ‌های پلی یورتان است که نسبت به آسیب‌های شیمیایی و نور خورشید مقاوم است و در سطح کار براقیت مطلوبی ایجاد می‌کند و ثبات رنگی بالایی دارد و با دارا بودن این ویژگی به‌عنوان رنگ نهایی بر روی لایه میانی اپوکسی استفاده می‌شود.

رنگ پلی یورتان نیمه براق: رنگ پلی یورتان نیمه براق مانند رنگ مات در لایه نهایی استفاده می‌شود و نسبت به رنگ براق درخشندگی و براقیت کمتری دارد و مانند سایر رنگ‌ها در برابر سایش و مواد شیمیایی مقاومت مطلوبی دارد.

شرایط نگهداری رنگ پلی یورتان

هنگام خرید رنگ پلی یورتان چوب بایستی توجه کرد که این رنگ قابل اشتعال بوده و باید در ظروف دربسته و پلمپ شده و دور از آتش، مواد محترقه، حرارت و جریان برق قوی قرار گیرد. از طرفی باید توجه داشت این رنگ در معرض رطوبت و آب قرار نگیرد. در زمان استفاده اگر درب ظرف رنگ باز است، بایستی در حداقل زمان ممکن رنگ مصرف شود.

نحوه استفاده از رنگ پلی یورتان چوب

رنگ پلی یورتان و خشک‌کننده (هاردنر) بایستی به نسبت مناسب با یکدیگر ترکیب شود و رقیق‌کننده (حلال) تا رسیدن به غلطت مطلوب به آن ترکیب اضافه می‌شود و طوری هم‌زده می‌شود که یک محلول یکنواخت حاصل شود. در آماده‌سازی رنگ پلی یورتان بایستی این نکته در نظر داشت که به میزان مناسب و اندازه مصرف آماده شود چون این رنگ به‌سرعت خشک می‌شود.

قیمت رنگ پلی یورتان

قیمت رنگ پلی یورتان یکی از ویژگی‌های مهم محصول است که باید قبل از خرید به آن توجه کنید. در سال‌های اخیر قیمت رنگ پلی یورتان ترک به دلیل استقبال بالای مصرف‌کننده در بازه مناسبی قرار دارد و در دسترس مصرف‌کننده است.

خرید عمده یکی از روش‌های سرشکن کردن قیمت است که به‌ویژه برای صنایع که مصرف گسترده دارند سودمند است. در برخی موارد شرایط اقتصادی مانند نرخ ارز، عرضه و تقاضا، محدودیت تهیه محصول و … باعث نوسان قیمتی می‌شود. با وجود این، به دلیل تامین مناسب این محصول می‌توانید برای خرید رنگ پلی یورتان با قیمت مناسب اقدام کنید. هم اکنون رنگ پلی یورتان خارجی با قیمت مناسب و رنگ‌های مختلف در دسترس است.

رنگ پلی یورتان کلبک ترکیه معیارهای کیفی و مرغوبیت تولید را دارد و به همین دلیل قیمت رنگ پلی یورتان ترک نسبت به سایر رنگ‌ها متفاوت است ولی خرید رنگ پلی یورتان کلبک به دلیل پوشش دهی بالا و مصرف آسان به‌صرفه است و قابلیت پوشش مجدد را دارد طوری که نیاز به اجرای چندین لایه بر روی سطح نیست و از طرفی متناسب با شرایط جوی ایران است.

خرید رنگ پلی یورتان

جهت خرید رنگ پلی یورتان بایستی در نظر بگیرید رنگ پلی یورتان چوب از سایر رنگ‌ها متفاوت است. انتخاب رنگ براق، مات و سفید با توجه به نوع سطح گزینه‌ای است که بایستی در نظر گرفت. همچنین در مصرف این رنگ باید توجه داشت به‌اندازه مصرف تهیه شود زیرا که در حین مصرف اگر درب رنگ باز باشد به‌سرعت خشک می‌شود.

خرید رنگ پلی یورتان خارجی در کیفیت نهایی کار بسیار تأثیرگذار است که برند کلبک ترکیه یکی از برند‌های معروف پلی یورتان در دنیا است که هم کیفیت بالایی دارد و هم پوشش دهی مناسبی در سطح کار ایجاد می‌کند.

هم‌اکنون می‌توانید برای خرید اینترنتی رنگ پلی یورتان اقدام کرده و محصول موردنظر را با بهترین کیفیت و به رنگ دلخواه در اختیار داشته باشید.

نتیجه‌گیری

رنگ پلی یورتان کلبک ترکیه یکی از معتبرترین و با‌کیفیت‌ترین برندهای بازار جهانی است که با تنوع بالا و پوشش دهی کامل جایگاه ویژه‌ای در بین صنعت‌گران و مصرف‌کنندگان دارد. رنگ پلی یورتان چوب دارای رنگ‌بندی متنوعی است که در قوطی‌های فلزی 12 کیلویی و 3 کیلویی عرضه می‌شود و برای انواع سطوح چوبی، MDF و PVC بسیار مناسب است. قیمت رنگ پلی یورتان ترک در بازار ایران متفاوت است که علت آن برند و شرایط عمومی بازار است و گروه بازرگانی پادنا وارد‌کننده انحصاری برند کلبک ترکیه خرید اینترنتی و حضوری رنگ پلی یورتان چوب را به صورت عمده و جزئی در مجموعه خود فراهم کرده است.

 

سوالات متداول

مشتریان درباره ما چه می گویند

نیما قاضی
خریدار از تهران
مریم احمدی
خریدار از کردستان
سامان رسولی
خریدار عمده
×

پشتیانی چت واتساپ

×
سبد خرید فروشگاه بستن